Yazarix’e Yeni Boyut ve Diğer Kahramanlar

Sanırım üç yıl oldu. Evet, üç yıl önce Özlem Baykuş bana inanılmaz güzel bir hediye vermişti. Asterix’e olan sevgimi şu yazıdan okuyan Özlem yaş günü hediyesi olarak beni Asterix’in bir kahramanı ilan etmiş ve Yazarix’i çizmişti. İşte o Yazarix, Sanatçı Tuncay Efe’nin ellerinde yeni bir boyut kazandı. Tuncay Efe güzel bir sürpriz yaparak sitemde görüp beğendiği Yazarix’i MDF’den kesip boyadı. Yazarix, altındaki kitap (Giddar), önündeki tüy ve hokka ile üçünce boyuta doğru adım adım ilerliyor:)

Kapı komşum, Tuncay abim atölyesinde hazırladığı birbirinden farklı ve ilginç çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Bu çalışmaların bir adımında da MDF’den kestiği çizgi roman ve film kahramanlarını boyuyor. (Bu çalışmalar genellikle 20×30 cm boyutlarında oluyor. Bu elbette Tuncay abi için bir sınırlama değil. Örneğin şu anda salonumuzda 150 cm boyunda bir Conan var.)İşte şu ana kadar Tuncay Efe’nin ellerinde hayat bulan eski yeni kahramanlar.

Not: Lorel Hardy’den Ironman’e çok ilginç yepyeni kahramanlar da yolda. Yeniler geldikçe bu sayfayı güncelleyeceğim.Tuncay Efe’nin sitesi.

ASTERİX

HOPDEDİKS (OBURIX)

CONAN

RED SONJA

KAPTAN DAVY JONES

KAPTAN SWİNG

KIZIL MASKE

DOKTOR SOLLOSO VE KONYAKÇI

TEKSAS

TEN TEN VE MILOU

TEN TEN VE MILOU 2

PROFESOR TURNÖSOL

KAPTAN HADDOCK

RED KİT

TEMEL REİS

VAMPİRELLA

VENDETTA

MARTIN MYSTERE

CARSON MALTESE

TEX WILLER

ZAGOR

ZAGOR 2

TARKAN

HEIDI

HEIDI 2

PİNOKYO

SANTA CLAUS

KİNOWA

4 Yorum

  • Yazarix süper bir fikir 🙂 ve açıkcası çok yakışmış. kendimi bir anda balta yerine klavye kama olarakda mouse taşıyan gözlüklü Zagor nasıl olurdu acaba diye düşünürken buldum 🙂

  • DEĞERLİ KARDEŞİM ERBUĞ,BU GEMİADAMI ESKİSİNİN ÇALIŞMALARINA SİTENDE YER VERDİĞİN İÇİN SANA DENİZLER KADAR TEŞEKKÜR EDERİM.

  • Zagor fikri ilginçmiş Emre:)

  • ben teşekkür ederim Tuncay abi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =